Najświeższe wiadomości z
Collins
20 grudzień 2014
Dostępne lokale komercyjne


Lokal użytkowy położony w Centrum Warszawy tuż przy ul. Żelaznej, niedaleko Al. Jerozolimskich i ścisłego Śródmieścia. Dwie minuty od Dworca Centralnego i Centrum Handlowego Złote Tarasy. Lokal usytuowany jest na parterze, w nowej prestiżowej inwestycji „Rezydencja Sienna”. Powierzchnia całkowita lokalu 198 m². Wykończony pod działalność biurową. Możliwe adaptacje. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.
Wyślij wiadomość
20 grudzień 2014
Raport o tynku nieruchomości wiosna 2015


Rok 2014 był piątym z kolei, w którym odnotowano wzrost wartości transakcji (3,13 mld EUR) na rynku inwestycyjnym nieruchomości komercyjnych w Polsce. Z 43-procentowym udziałem Polska utrzymała pozycję lidera w regionie, znaczącowyprzedzając Czechy (26%) i Rumunię (15%). Chociaż zainteresowanie inwestorów polskim rynkiem nie słabnie, tempo wzrostu wolumenu transakcji spadło w porównaniu z poprzednimi latami do 0,3%. Za tę zmianę odpowiada kurczącasię podaż najlepszych aktywów, stanowiących dotychczas najchętniej kupowane nieruchomości. W ubiegłym roku to zjawisko wystąpiło w sektorze nieruchomości handlowych, którego wartość spadła w ciągu 12 miesięcy o 46% ze względu na brak dostatecznej liczby dużych transakcji pojedynczych obiektów bądź całych portfeli nieruchomości. Skrajnie odmienną dynamiką charakteryzował się sektor nieruchomości przemysłowomagazynowych, który nie tylko zanotował najwyższy wolumen transakcji w historii (740 mln EUR), ale również po raz pierwszy wyprzedził pod tym względem sektor handlowy. Najwięcej transakcji zostało jednak zawartych w sektorze biurowym –ich wartość wyniosła 1,69 mld EUR, co stanowiło ponad 40-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem 2013. W 2015 r. zainteresowanie inwestorów polskimi nieruchomościami będzie jeszcze większe. Z jednej strony poprawiające się wskaźniki ekonomiczne zbliżają nas coraz bardziej do Europy Zachodniej, z drugiej eskalacja konfl iktu ukraińsko-rosyjskiego będzie powodowała odpływ inwestorówz Europy Wschodniej do Europy Środkowej. Wzrost wartości transakcji w bieżącym roku będzie jednak uzależniony od dostatecznej podaży atrakcyjnych aktywów, która, jak pokazał rok 2014, może być coraz bardziej ograniczona.


Największą aktywność na rynku inwestycyjnym odnotowanow sektorze biurowym – łączna wartość transakcji wyniosła 1,69 mld EUR, co stanowiło 53% całego rynku inwestycyjnego w Polsce. W porównaniu z 2013 r. ubiegłoroczny wolumen transakcji wzrósł o ponad 40%, co w równym stopniu było zasługą utrzymującego się silnego popytu na budynki biurowe w Warszawie i największych miastach regionalnych, jak również wysokiej podaży takich nieruchomości. Z wartością transakcji na poziomie 673 mln EUR lokalizacje centralne w Warszawie były największym segmentem sektora biurowego rynku inwestycyjnego w 2014 r., przewyższając sektor lokalizacji poza centrum o ok. 64 mln EUR. Największym, ponad dwukrotnym wzrostem mógł jednak pochwalić się segment miast regionalnych, w którym wartość inwestycji wzrosła w ciągu 12 miesięcy do 406 mln EUR. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się rynek krakowski, gdzie sprzedano pięć nieruchomości o łącznej wartości ok. 223 mln EUR. Na drugim w zestawieniu rynku wrocławskim właściciela zmieniły trzy nieruchomości o łącznej wartości ok. 80 mln EUR. W 2014 r. sprzedano trzy spośród najbardziej rozpoznawalnych budynków biurowych stolicy. Metropolitan przy pl. Piłsudskiego został kupiony za prawie 190 mln EUR przez Deutsche Asset & Wealth Management (Deutsche AWM), budynek Rondo 1 za ok. 295 mln EUR przeszedł w ręce tego samego inwestora, Plac Unii został przejęty za 226 mln EUR przez Invesco Real Estate. Największym zagrożeniem dla utrzymania dotychczasowej aktywności inwestycyjnej jest rosnąca niepewność dotycząca długoterminowej stabilności dochodu czynszowego. Poziom pustostanów w Warszawie stale rośnie, na koniec 2014 r. wyniósł 13,26%. Zważywszy, że w stolicy w 2015 r. do użytku zostanie oddane kolejne 300 000 mkw. nowej powierzchni biurowej, należy spodziewać się selektywnego podejścia inwestorów do kupowania nowych budynków biurowych.
20 grudzień 2014
Powierzchnie biurowe


Lista dostępnych powierzchni biurowych obiektu Collins Tower w Warszawie powiększyła się o dwa moduły 27,5 m2 oraz 32 m2. Oba moduły będą dostępne dla zaintresowanych klientów od 1 stycznia 2015 roku. Nasza oferta pozostawia najemcom możliwość zagospodarowania przestrzeni zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.
Wyślij wiadomość
19 grudzień 2014
Raport o rynku nieruchomości
Na polski rynek nieruchomości komercyjnych powoli wraca optymizm z okresu sprzed ostatniego kryzysu finansowego – wynika z najnowszego raportu „Marketbeat Polska – Jesień 2014” podsumowującego pierwszą połowę 2014 r. Analizy przygotowane przez firmę doradczą Cushman & Wakefield wskazują, że ożywienie widać we wszystkich sektorach rynku. W Warszawie w trakcie planowania i realizacji jest rekordowa liczba biurowych projektów deweloperskich. Nowoczesne obiekty handlowe z powodzeniem otwierają się w coraz mniejszych ośrodkach miejskich. Łączne zasoby nowoczesnej powierzchni handlowej w Polsce przekroczyły 10 mln mkw. Wysoki popyt na powierzchnie magazynowe sprawił, że znacznie zwiększył się udział tego sektora na rynku inwestycyjnym.
18 grudzień 2014
Lista dostępnych apartamentów
Lista dostępnych apartamentów w obiekcie "Rezydencja Sienna" wzbogaciła się o trzypokojowy apartament o powierzchni 73 m2 Ekskluzywny apartament w ścisłym centrum Warszawy. Trzypokojowe mieszkanie w nowym apartamentowcu przy ul.Siennej może stać się idealną alternatywą dla wszystkich ceniących sobie lokalizację w samym sercu miasta oraz dla tych lubiących ciszę i spokój zamkniętego osiedla. Apartament jest w pełni umeblowany - gotowy do oddania w najem. Obiekt jest monitorowany , w cenie najmu zawarty jest czynsz lokatorski (w nim drobna zaliczka na wodę i ogrzewania) , pozostałe media są dodatkowo płatne. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.
Wyślij wiadomość
Collins-Property Copyright 2014 © Produkcja: Grupa Creative